Громадська організація «Громада Залізного Порту» створена та діє з метою захисту законних економічних, соціальних, екологічних прав та інтересів її членів. Членами нашої організації є жителі с. Залізний Порт.

До нас постійно надходять численні скарги від відпочиваючих, звернення від членів нашої організації, інших мешканців та підприємців с. Залізний Порт про те, що мешканці та гості села які проживають по вул. Богдана Хмельницького не мають прямого проходу до берега моря. Вони очікували, що сільська рада розсудливо підійде до планування території села Залізний Порт, але цього не сталося – на місці очікуваного проходу з вул. Богдана Хмельницького до вул. Авілова (вздовж території пансіонату «Маяк» УТОС) виділено земельну ділянку і там вже побудовано приватний житловий будинок.

Але нам відомо, що сусідня земельна ділянка все ще перебуває в управлінні Новофедорівської сільської ради та здається в оренду УТОСу під пансіонат «Маяк»,. Тому організація проходу, на сьогоднішній день, лишається можливим.

Статтею 98 Земельного кодексу України передбачено, що право земельного сервітуту – це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками). Земельні сервітути можуть бути постійними і строковими. Встановлення земельного сервітуту не веде до позбавлення власника земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею. Земельний сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений. А ст.. 99 цього ж кодексу України передбачено, що одним із видів земельного сервітут є право проходу та проїзду на велосипеді.

У відповідності до ст.. 404 Цивільного кодексу України, право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв’язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо.

Відповідно до ст. 2 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», місцеве самоврядування в Україні – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

За таких підстав, керуючись вищевикладеним,

Просимо:

  1. Дану заяву розглянути на найближчій сесії сільської ради.
  2. Забезпечити дію сервітуту щодо права проходу земельною ділянкою жителів с. Залізний Порт з вулиці Богдана Хмельницького через земельну ділянку, що орендується УТОС (пансіонат «Маяк») на вулицю Авілова (схема додається).
  3. Доручити виконавчому комітету сільської ради та профільним комісіям розробити проект договору сервітуту щодо проходу жителів села через пансіонат «Маяк» та земельну ділянку на якій вона розташована, та укласти відповідний договір користувачами вказаної земельної ділянки.
  4. Про результати розгляду даної заяви та про прийняте рішення, повідомити заявника письмово.

 

Виконання нашого прохання дозволить вирішити не тільки локальну проблему, але й підвищити інвестиційну привабливість даної частини села і, відповідно, потенційне збільшення надходжень до місцевого бюджету.

 

З повагою,

Голова Ради Громади Залізного Порту

Рудницький Є.А.

Додаток

Схема проходу з вул. Богдана Хмельницького на вул. Авілова

image002