Згідно п.1.1. Договору купівлі-продажу земельної ділянки від 11 жовтня 2007 року реєстровий номер №4813, покупець прийняв земельну ділянку, кадастровий номер 6522384300:02:045:0001 з усіма обтяженнями, обмеженнями і сервітутами, в тому числі з вільним проходом місцевим жителям до моря. Але листом №02-16/368 від 07.07.2014 Новофедорівська сільська рада повідомляє, що вищезазначеним Договором передбачено вільний прохід місцевим жителям до моря і уточнює що місцеві жителі – це громадяни, які проживають та зареєстровані на території сільської ради.

Згідно статті 2 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути умовою реалізації прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України, або підставою для їх обмеження.

Згідно статті 13 Конституції України, кожен громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону.

Згідно статті 47 Водного кодексу України, загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та надання відповідних дозволів. Згідно статті 88 Кодексу до узбережжя морів, морських заток і лиманів у межах пляжної зони забезпечується безперешкодний і вільний доступ громадян для загального водокористування.

         Згідно Постанови КМУ №1391 від 15 грудня 1997 р. «Про внесення змін до переліку населених пунктів, віднесених до курортних», с. Залізний Порт є курортним населеним пунктом.

         Враховуючи вищезазначені вимоги законодавства України, а також отримавши численні скарги жителів і підприємців с. Залізний Порт, акти про порушення діючого законодавства та Конституції України охороною та керівництвом пансіонату «Кристал» (ТОВ «Камелот Тур), в тому числі про збір «благодійних внесків» по 7 грн. з людини на добу за прохід до моря, просимо:

  1. Відповідно до п.4.1 відповідного Договору, звернутися до ТОВ «ХІММАШПРОЕКТ» з вимогами:

1.1.    Виконувати Покупцем своїх обов’язків належним чином – забезпечувати безкоштовне і безперешкодне використання об’єктів загального користування:

1.2.    Заборонити ТОВ «Камелот Тур» здійснювати збір «благодійних внесків» з громадян за прохід через територію пансіонату «Кристал» до моря.

1.3.    У випадку повторного порушення законних прав громадян, зокрема, гостей курортного населеного пункту, вимагати відшкодування збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов’язань, або вимагати розірвання Договору у встановленому порядку.

  1. До початку наступного курортного сезону, забезпечити сервітутний прохід до моря через територію пансіонату «Кристал» як для жителів села Залізний Порт, так і для гостей курорту.
  2. Спільно з підприємцями та жителями с. Залізний Порт, організувати благоустрій сервітутного проходу (огородження, тротуарне покриття, освітлення і озеленення).

ГО «Громада Залізного Порту» обурена тим фактом, що керівництво пансіонату «Кристал» отримавши від сільської ради копію колективного звернення, ініційованого ПП Самотьосовим С.В., відмовлялася надавати «безкоштовний пропуск» (за який слід заплатити 25 грн.) жителям і підприємцям, що підписали це звернення. Ми вважаємо це порушенням законодавства у сфері захисту персональних даних, а перевірка реєстрації місця проживання у громадян, директором ТОВ «Камелот Тур», є втручанням в особисте життя громадян.

Звертаємо вашу увагу, що ГО «Громада Залізного Порту», у випадку ігнорування законних вимог жителів і підприємців села Залізний Порт, вимушена буде вжити комплекс законних заходів, які змусять Новофедорівську сільську раду розірвати Договір купівлі-продажу земельної ділянки з подальшим поверненням отриманих коштів (8 млн. грн.) Покупцеві.

З повагою,

Голова Ради Громади Залізного Порту           _______________________   Рудницький Є.А.