Громадська організація «Громада Залізного Порту» створена та діє з метою захисту законних економічних, соціальних, екологічних прав та інтересів її членів. Членами нашої організації є жителі с. Залізний Порт.

Останнім часом, до нас надходять численні скарги та заяви від членів нашої організації та інших мешканців с. Залізний Порт про те, що раніше доступний прохід до моря та набережної (берегової лінії) через пансіонат «Кристал» тривалий час перекритий. Через що, мешканці та гості села не мають змоги вільно пройти до берега моря.

Відповідно до Договору купівлі-продажу земельної ділянки від 11.10.2007 року, Новофедорівська сільська рада продала, а ТОВ «Хіммашпроект» купило земельну ділянку по вул. Морська, на якій розташована база відпочинку «Кристал». Даний договір містив зобов’язання сторін забезпечити прохід мешканців с. Залізний Порт до моря, берегової лінії, на набережну. Ці умови спочатку власником виконувалися.

На сьогодні жителі с. Залізний Порт не мають змоги пройти територією бази відпочинку «Кристал» та земельною ділянкою, на якій вона розташована до моря та берегової лінії.

У відповідності до ч. 3 ст. 52 Земельного кодексу України, на землях рекреаційного призначення забороняється діяльність, що перешкоджає або може перешкоджати використанню їх за призначенням, а також негативно впливає або може вплинути на природний стан цих земель.

Відповідно до ст.. 91 Земельного кодексу України, власники земельних ділянок зобов’язані не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів, дотримуватися правил добросусідства та обмежень, пов’язаних з встановленням земельних сервітутів та охоронних зон, тощо.

Статтею 98 Земельного кодексу України передбачено, що право земельного сервітуту – це право власника або землекористувача земельної ділянки на обмежене платне або безоплатне користування чужою земельною ділянкою (ділянками). Земельні сервітути можуть бути постійними і строковими. Встановлення земельного сервітуту не веде до позбавлення власника земельної ділянки, щодо якої встановлений земельний сервітут, прав володіння, користування та розпорядження нею. Земельний сервітут здійснюється способом, найменш обтяжливим для власника земельної ділянки, щодо якої він встановлений. А ст.. 99 цього ж кодексу України передбачено, що одним із видів земельного сервітут є право проходу та проїзду на велосипеді.

Статтею 101 Земельного кодексу України передбачено, що дія земельного сервітуту зберігається у разі переходу прав на земельну ділянку, щодо якої встановлений земельний сервітут, до іншої особи.

У відповідності до ст.. 404 Цивільного кодексу України, право користування чужою земельною ділянкою або іншим нерухомим майном полягає у можливості проходу, проїзду через чужу земельну ділянку, прокладання та експлуатації ліній електропередачі, зв’язку і трубопроводів, забезпечення водопостачання, меліорації тощо.

Відповідно до ст.. 2 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», місцеве самоврядування в Україні – це гарантоване державою право та реальна здатність територіальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування вирішувати питання місцевого значення в межах Конституції і законів України.

За таких підстав, керуючись вищевикладеним,

Просимо:

  1. Дану заяву розглянути на найближчій сесії сільської ради.
  2. Забезпечити дію сервітуту щодо права проходу земельною ділянкою жителів с. Залізний Порт через земельну ділянку по вул. Морській та територію бази відпочинку «Кристал».
  3. Зобов’язати користувачів/власників земельної ділянки на якій знаходиться база відпочинку «Кристал» не чинити перешкод жителям с. Залізний Порт в праві проходу через базу відпочинку «Кристал» та земельну ділянку на якій вона розташована до набережної (берегової лінії), моря, та виконувати умови договору сервітуту, що укладений з сільською радою.
  4. Доручити (у випадку припинення договору сервітуту) виконавчому комітету сільської ради та профільним комісіям розробити проект договору сервітуту щодо проходу жителів села через базу відпочинку «Кристал» та земельну ділянку на якій вона розташована, та укласти відповідний договір з власниками вказаної земельної ділянки.
  5. Про результати розгляду даної заяви та про прийняте рішення, повідомити заявника письмово.

 

З повагою,

Голова Ради Громади Залізного Порту           _____________   Рудницький Є.А.