В ГО «Громада Залізного Порту» звернулася група підприємців, зі скаргою щодо нібито неправомірного знесення МАФів. За свідченням, 23 липня 2014 року Олена Василівна Лахтадир особисто обіцяла, що посадові особи сільської ради призупиняють масові перевірку та демонтаж торгових точок в розпал курортного сезону. Не зважаючи на це, 24 липня міліція в супроводі юриста сільської ради приводила таку перевірки супроводжуючи ці заходи відео зйомкою.

Підприємці звернулася до сільської ради (вх.№198/02-25 від 24.07.2014р.) з проханням скликати позачергове засідання Новофедорівської сільської ради, рішенням якої було б надання тимчасового дозволу на торгівлю промисловими товарами та сільгосппродукцією до 1 вересня 2014 року.

В свою чергу підприємці гарантують, що будуть підтримувати у задовільному стані торгівельні місця, сплачувати комунальні платежі, а також надавати фінансову підтримку на розвиток села Залізний Порт, шляхом сплату курортного збору.

Від імені Громадської організації «Громада Залізного Порту» прошу врахувати те, що цей рік є особливо важким для підприємців не тільки через вплив неоголошеної війни з РФ на економіку України, але й через те, що по всій країні великий бізнес в процесі згортання діяльності ще з листопада 2013 року, а середній та, особливо, малий бізнес, що є залежним від крупних компаній та купівельної спроможності населення, сьогодні опинився в особливо скрутному становищі.

Всі члени Громади Залізного Порту беззаперечно підтримують заборону здійснювати торгівлю та проводити підприємницьку діяльність з рук на проїзній частині, зупинках, пішохідних доріжках, тротуарах, перехрестях, узбережжі та пляжах на території Новофедорівської сільської ради. Алерішення «Про заборону торгівлі в невстановлених місцях на території Новофедорівської сільської ради» було оприлюднено 15 липня, коли МАФи вже стояли більше місяця. Перехідного періоду для підприємців не було передбачено.

Просимо утриматись від розпоряджень щодо фізичного знесення торгових місць, які розташовуються на земельних ділянках вздовж доріг, що ведуть до моря, якщо тимчасові споруди не заважають вільному руху транспорту та пішоходів, а займана площа підтримується в належних санітарних умовах.

Вимагаємо формалізувати сплату до місцевого бюджету за торгівлю з рук, поза межами ринків та інших відведених для торгівлі місць, з метою збільшення надходжень до місцевого бюджету.

Рекомендуємо зобов’язати підприємців дати письмові гарантії, що тимчасові споруди розміщені в невстановлених місцях будуть демонтовані власними силами, або за угодою з КПП «Світанок» не пізніше 5 вересня 2014 року, а навколишня територія буде прибрана і приведена до належного санітарного стану.

ГО «Громада Залізного Порту» висловлює готовність брати участь в роз’яснювальній роботі та підтримувати дії посадових осіб сільської ради щодо заходів з ліквідації нелегальної торгівлі та інших питань, якщо такі дії сприятимуть наповненню місцевого бюджету, благоустрою, розвитку курортної інфраструктури та позитивного іміджу села Залізний Порт.

З повагою,

Голова Ради Громади Залізного Порту           _______________________   Рудницький Є.А.