Хронологія роботи ГО “Громада Залізного Порту” по проблемі вільного проходу до моря через пансіонат “Кристал”.

08.05.2015

На ярмарку товарів і послуг “Залізний Порт-2015″ місцеві жителі та підприємці знову підняли питання про відсутність вільного проходу до моря. Зокрема озвучувалися суми, виплачувалися з пропуски. Також до відома присутньому представнику податкової служби було доведено, що в квитанціях про сплату за видачу пропуску було вказано “благодійна допомога”.

Особисто я не сподіваюсь, що проблема буде вирішена і цього року. Т.я. корінь проблеми – відсутність волі органу місцевого самоврядування (Новофедорівської сільської ради). Водночас, по ситуації, робитиму все від мене залежне, щоб нарешті ми отримали те що нам належить по закону.

29.08.2014

Перед від’їздом на Київ заніс до сільради ще кілька запитів:

  1. Копія Статуту територіальних громад Залізного Порту і Новофедорівки;
  2. Копія проекту відведення прибережної зони і пляжу на ній.

За інформацією на сайті сільради по п.2 була вимога районної прокуратури на ці роботи. Виявляється земельні ділянки і пляж приватизовувались, а прибережна зона в курортному селі не була виділена… Це ставить під питання будь-яку приватизацію в 100 і 300 метровій зоні… Не факт, що проект відведення вже розроблено, але замовлявся він в 2013 році, а в бюджеті 2014 р. на ці роботи передбачено 42 тис грн. Ну ви знаєте хто цей проект розробляв ;) Або скоро дізнаєтесь.

Окрім того, на основі отриманої за літній період інформації сільській раді направлено Звернення щодо порушень умов договору, які в.о. голови ну в упор не помічає. Власне, байдуже. Помітять ті кому це буде потрібно в потрібний час. Робота продовжується.

27.08.2014

Відповідь на запит інформації. Чесно кажучи не очікував, виявляється ніхто раніше не скаржився на проблему з проходом через пансіонат “Кристал”. Можливо. Продовжуємо збирати документи.

DSC27

26.08.2014

Це відповідь на уточнений запит. Припустимо. Все ж час пройшов і рішення дійсно мають передаватися до архіву. Знову ж таки, чому б усно не сказати, що його нема в сільраді? Отак працюють чиновники за наші гроші, а потім просять папір на копіювання документів… але про це трохи згодом.

DSC26

14.08.2014

Прийшла перша відповідь на запит – перший блин вийшов “комом”, але не без результатно. Отримано офіційно завірену копію договору купівлі-продажу, який ми в подальшому використаємо в своїх зверненнях. По першому пункту, дійсно помилився з датою, але відповідь – показник відношення сільської ради до проблем жителів двох вулиць. При бажанні допомогти, зателефонували б і сказали про помилку, подав би запит усно і відразу ж отримав документ. По другому пункту, перегляньте відео в самому низу і зрозумієте, що всі документи по “Кристалу” в сільраді є – просто вона відмовляється їх надавати. Ну що ж направимо запити в район.

DSC14

07.07.2014

Screenshot_4

05.07.2014

На сьогоднішній день Громада Залізного Порту отримала 16 актів про порушення права на вільний прохід до моря.

26.07.2014

Громада Залізного Порту розпочала процес збору документів з метою скасування рішення Новофедорівської сільської ради №385 від 14 вересня 2007 року. Та договору купівлі-продажу земельної ділянки від 11 жовтня 2007 року реєстровий номер №4813, якими обмежено право вільного проходу до моря громадян України.

Всі хто намагався пройти через Кристал, але був обмежений в праві вільного проходу, або за прохід вимагалася оплата, можуть завантажити шаблон Акту для фіксації правопорушення. В акті слід вказати мотивацію відмови у вільному проході, та П.І.Б трьох осіб які склали акт, їх адреси і підписи. Немає різниці чи прописана людина, що брала учать складані акту, в Залізному Порту – інститут прописки скасований в Україні, є відповідне рішення Конституційного суду.

24.07.2014

Відповіді Новофедорівської щодо проходу до моря.
DSC_0487-1 DSC_0489-1 DSC_0490-1

Предварительный вывод: сельсовет не желает признавать ошибочность ранее принятых решений и еще больше пытается сузить трактовку договора о свободном проходе “для местных жителей”, ссылаясь на прописку, которая отменена по решению Конституционного суда.

20.07.2014 (дата публікації 21.07)
Screenshot_6

18.07.2014

Відбулася повторна зустріч з помічником-консультантом Народного депутата України Путілова Андрія Станіславовича (Херсон). Проведені консультації щодо подальших дій Громади Залізного Порту у зв’язку з категоричною відмовою дирекції та власників Кристалу надати вільний прохід до моря.

17.07.2014

Відбулася зустріч Рудницького Євгена (Голова ради ГО “Громада Залізного Порту”) і Віктора Шевчука (активіст Громади Залізного Порту) з генеральним директором ТОВ “Камелот Тур” (туроператор пансіоната “Кристал” та ДОЦ “Дельфін”), Світланою Мельниченко. В ході розмови були озвучені вимоги жителів с. Залізний Порт та побажання щодо місця розташування і благоустрою алеї. Директор туроператора, посилаючись на позицію власників пансіонату (ХІММАШПРОЕКТ), категорично відмовилася надати вільний прохід до моря жителям курортного села. А також висловила побажання активної благодійної допомоги місцевих жителів на користь туроператора для прибирання сміття і благоустрою земельної ділянки, що орендується.

На сьогоднішній день прохід з вул. Морська до моря, територією пансіонату “Кристал” здійснюється виключно за перепустками. Вартість перепустки – 7 грн з чоловіка на день.

10.07.2014 о 16.00

Відбулася зустріч в приймальні Народного депутата України Путілова Андрія Станіславовича (Херсон) Рудницького Євгена (Голова ради ГО “Громада Залізного Порту”) з юристом ТОВ “Камелот Тур” / ТОВ “ХІММАШПРОЕКТ” / Пансіонат “Кристал”.  В ході розмови були озвучені вимоги жителів с. Залізний Порт щодо вільного проходу до моря. По результатам попередніх переговорів представник Кристалу засвідчив бажання сприяти мирному вирішенню питання вільного проходу до моря місцевих жителів і гостей с. Залізний Порт. Через годину після завершення переговорів, юрист в телефонній розмові повідомив, що дирекція пансіонату відмовляється надати вільний прохід до моря жителям курортного села.

09.07.2014

На сесії сілради було нагадано депутатам про вимоги жителів с. Залізний Порт щодо вільного проходу до моря. Дане питання не було винесено на сесію, тому що ніби то все ще проходить розгляд в земельній комісії.
Screenshot_7

26.06.2014

Громада Залізного Порту передала до Новофедорівської сільради наступні документи:


Документи

DSC_0266 DSC_0268

DSC_0269 DSC_0270

Коментарі: Згідно п.1.1. Договору, земельна ділянка продається на умовах вільного проходом місцевим жителям до моря. Згідно п.3.1.4. Покупець зобов’язаний підготувати всю необхідну документацію та зареєструвати сервітути, зокрема, на вільний прохід місцевим жителям вздовж моря. Згідно п.4.1. У випадку невиконання Покупцем умов договору, Продавець має право вимагати виконання Покупцем своїх обов’язків належним чином, а також відшкодування збитків, завданих невиконанням або неналежним виконанням зобов’язань, або має право розірвати договір у встановленому порядку і вимагати відшкодування збитків спричинених його розірванням. Згідно п.4.2. У випадку розірвання договору з вини Покупця, сплачені ним кошти повертаються Продавцем, за мінусом збитків пов’язаних з оформленням договору… Ціна продажу земельної ділянки: 8 207 707 грн.

Відео от 20.05.2014р.


Правова база

Конституція України
Стаття 13 частина 2.
Кожен громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону.

Водний кодекс України
Стаття 47. Право загального водокористування.
Загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб безкоштовно, без закріплення водних об’єктів за окремими особами та надання відповідних дозволів.

Водний кодекс України
Стаття 88. Прибережні захисні смуги.
До узбережжя морів, морських заток і лиманів у межах пляжної зони забезпечується безперешкодний і вільний доступ громадян для загального водокористування.