Ми, що нижче підписалися, мешканці с. Залізний Порт, Голопристанського району Херсонської області, змушені звернутися до Новофедорівської сільської ради, та депутатів з даним зверненням, виходячи з наступних підстав та обставин.

Вже тривалий час, ми не маємо доступу до моря через діяльність пансіонату (бази відпочинку) «Кристал», територія якого, виходить безпосередньо на саму набережну.

Прохід до набережної та моря територією даного пансіонату (вул. Морська), який був доступний для мешканців раніше, власниками (керівництвом) пансіонату перекритий. Через це, мешканці вул. Дем’яна Бідного, пров. Маячного та інших суміжних вулиць, на сьогоднішній день не мають змоги пройти до набережної.

Численні звернення до керівництва пансіонату «Кристал» не дали жодного результату.

Ми не вимагаємо цілодобового проходу або проїзду через земельну ділянку, на якій розташована база відпочинку. Нам достатньо вільного проходу в чітко визначених та узгоджених місцях, в світлу пору доби.

Тому, будь-які обмеження мешканців с. Залізний Порт в проході до набережної та моря є незаконними та мають бути негайно припинені. Адже, відповідно до ст. 13 Конституції України, земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу. Кожний громадянин має право користуватися природними об’єктами права власності народу відповідно до закону.

За таких підстав, ми змушені звернутися до сільської ради та народних депутатів з вимогою припинити порушення законних прав та інтересів мешканців с. Залізний Порт з боку власників та керівництва с. Залізний Порт.

А тому, на підставі вищевикладеного, просимо:

  1. Розглянути дане звернення на найближчій сесії Новофедорівської сільської ради Голопристанського району Херсонської області.
  2. Захистити права жителів с. Залізний Порт, вчинивши всі передбачені законом дії по усуненню незаконних обмежень мешканців с. Залізний Порт по проходу до набережної та моря через пансіонат «Кристал».
  3. Зобов’язати власників (користувачів) бази відпочинку «Кристал» не чинити перешкод в проході жителями с. Залізний Порт через територію пансіонату до набережної та моря.

Підписало 56 чоловік (це вулиця Д. Бідного та провулок Маячний).