Громада Залізного Порту запрошує кожного долучитися до реалізації ініціатив та запропонувати власні ідеї.

1. Допомога школі

По результатам кількох телефонних розмов з директором школи досягли 100% згоди що члени ГО Громада Залізного Порту активізуються в допомозі з матеріалами для ремонту приміщення та благоустрою подвір’я школи. З 18.05.2015 розпочнеться формуватися список нагальних потреб. Він буде опублікований на сайті організації. Також буде публікуватись звітність по результатам роботи, зібраним і витраченим коштам.
Поки що йдеться про фарбу та шпалери для коридорів та інших приміщень окрім класів. Також про закупку саджанців дерев і насіння квітів (але трохи пізніше, спочатку буде складено “план благоустрою”).

(стадія реалізації – в процесі).

2. Вільний прохід до моря через територію пансіонату “Кристал”

Для вирішення даної проблеми, ведуться переговори щодо спільного благоустрою набережної навпроти “Кристалу”, як головної умови вільного проходу через приватну територію. Докладніше…

(стадія реалізації – в процесі).

3. Благоустрій кварталу по системі “Спільнокошт”

Гуртом – дешевше і діло спориться. Так в школах та дитячих садочках, вже традиційно, на початку навчального року обираються батьківські комітети, члени яких приймають рішення щодо вирішення проблем добробуту власних діток, приймаються важливі рішення які доводяться до відома всіх батьків та збираються кошти на заміну вікон, ремонт класу/групи, закуповуються іграшки та канцелярія, оперативно вирішуються проблеми з постачанням продуктів тощо. Таким же чином можна вирішувати питання благоустрою в межах вулиці/кварталу. Зібравши навіть незначну суму, можна залучити донорське фінансування від різноманітних фондів, які надають допомогу на умовах спільного фінансування (50/50 або 75/25 чи 25/75). Члени ГО “Громада Залізного Порту” постійно шукають інформацію про таку допомогу територіальній громаді.

(стадія реалізації – на рівні ідеї)

4. Створення квартальних рад для вирішення локальних проблем

На запит ініціативної групи жителів однієї з вулиць с. Залізний Порт розроблено базовий пакет документів для створення органу самоорганізації населення (вуличні та квартальні комітети). Докладніше…

(стадія реалізації – в процесі)

5. Символіка Залізного Порту та брендбук курорту

.

6. Освітлення вулиць та набережної за допомогою LED-світильників та автономним живленням від сонячних панелей.

До початку розробки такого проекту надихнула історія успіху с.Новомихайлівка Херсонської області. Там місцевою громадою, за підтримки проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» встановлені десятки світлодіодних світильників, котрі не приєднані до загальної електромережі. Сонячна панель 145 Вт заряджає акумулятор, з котрого ввечері енергія поступає на світильник 30 Вт. Проект в розробці – ми відкрити для пропозицій щодо поставки комплектуючих та фахових консультацій моделювання систем освітлення.

(стадія реалізації – на рівні ідеї)

7. Асфальт на вулицях села

Докладніше…

(стадія реалізації – вивчення досвіду інших громад)