16 червня 2014 року активісти ГО “Громада Залізного Порту” спільно з депутатами сільської ради провели спільну перевірку набережної, пляжної зони та водної акваторії Чорного моря у с. Залізний Порт.

Слід відзначити, що на березі досить багато відпочиваючих, не зважаючи на складну ситуацію в країні.

Очевидно, курортний сезон – 2014 буде не гірший ніж минулого року.

Залізний Порт

Залізний Порт. Пляж.

В ході позапланової перевірки було встановлено ряд порушень, зокрема:

  1. Надувні атракціони та пружинні батути без відповідних дозволів було встановлено прямо на узбережжі. Можна зрозуміти бажання підприємців заробити більше грошей, але коли атракціон займає половину пляжу, а поряд з відпочиваючими гудуть компресори…
  2. Аналогічно, це стосується прокату водного транспорту (катамарани, водні мотоцикли тощо), хоча слід відмітити, що цього року їх стало менше.
  3. Пляжний пісок і воду від водоростей прибирають не всі орендарі однаково сумлінно. Є ділянки де пісок і вода ідеально чисті, чому можуть позаздрити кращі пляжі Греції. А є ділянки де просто соромно за наш Залізний Порт ((
  4. Досі не подолана проблема МАФів, що встановлюються без дозволу не тільки в пішохідній зоні набережної, але й прямо посеред пляжу!!!
  5. Не зважаючи на заборону сільською радою будівельних робіт після 25 травня, продовжуються будуватися та ремонтуватися  МАФи.

DSC_00871

DSC_00931

DSC_01141

DSC_01151

DSC_01281

DSC_01411

DSC_01541

Та багато інших порушень локального характеру.

Під час перевірки велася відео і фотозйомка, зараз матеріали обробляються та будуть передані на розгляд адміністративний комісії. Нарада з головою сільради та директором комунального підприємства  (які також долучилися до нас) з приводу цих питань призначена на п’ятницю о 13.00.

Ми докладемо всіх зусиль, щоб виявлені порушення були ліквідовані в максимально короткі терміни. Зокрема, вимагатимемо доручити директору комунгоспу розірвати договори з орендарями пляжної зони які не усунуть виявлені порушення протягом 7 календарних днів! Через два тижні ми перевіримо, чи відбулися зміни і при потребі будуть відповідні звернення в РДА, ОДА, прокуратуру та в відповідні інспекції.