Відповідно до угоди між ГРГО “Громада Залізного Порту” та ТОВ “Новий канал”, знімальна група передачі “ІНФО-шок” протягом 6-7 травня відвідала Голопристанщину, зокрема, м. Голу Пристань, реліктовий дубовий гай понад Дніпром, Марійкину садибу в с. Іванівка, Збур’ївський Кут, с. Залізний Порт та гейзер під с. Облої.

Для довідки.

База відпочинку “Збур’ївський Кут” розташована в дельті Дніпра недалеко від заповідної Кінбурнської коси на березі мальовничої затоки Збур’ївський Кут біля виходу в Дніпровський лиман. Тут досвідчені єгері допоможуть Вам сповна насолодитися риболовлею и полюванням. Провідники-інструктори проведуть Вас мальовничими водними маршрутами Дніпровської дельти та заповідних суходільних маршрутах Кінбурнської коси. В стрілецькому клубі Ви можете випробувати себе в ріхноманітних стрілецьких дисциплінах. Тут є повністю устаткована площадка для стендової стрільби, укритий вогнепальний тир, тир для лукової стрільби. Сайт бази відпочинку: http://www.zbur-kut.com.ua/

Для шанувальників відпочинку в традиційному українському селі, що вже стає екзотикою,  Марійкина садиба – це саме те місце де ви можете доїти сусідську корову, попрацювати на городі, збирати лікарські рослини, покататися на бричці, просто відпочити на свіжому повітрі чи взяти участь в в стародавньому слов’янському корпоративному обряді – братчині. Сайт садиби: http://sadyba.ks.ua/

Дубовий гай що на Кінбурнській косі знайшли своє відображення у віршах О.С. Пушкіна “У лукоморья дуб зеленый…”. Яка знаходится неподалік о. Буяна (о. Потьмкінський). За інформацією місцевих істориків, саме вирубка дубових лісів призвела до утворення найбільшої в Європі – Олешківської пустелі. Сьогодні піски утримуються сосновими насадженнями, закладеними в 50х роках минулого століття.

Гейзер знаходиться приблизно в 15 кілометрах від Залізного порту, поряд з с. Облої. Відкритий для відвідування влітку 2005 року. Насправді гейзер представляє собою свердловини глибиною понад 1500 м, з якої переливається вода 65-75 °С. Зараз на джерелі обладнані дві купальні – одна гаряча, поряд з джерелом, друга відгороджена містком з дещо нижчою температурою  35-40 °С. Вода в джерелі буро-коричневого кольору від розчиненого йоду, бору і брому – дуже солона. У 8 разів більше ніж в  морі. Поруч з купальнями обладнані кабінки для переодягання і приміщення, де можна замовити масаж.
За відгуками відвідувачів, купання в джерелі відмінно допомагає при хворобах суглобів.

Залізний Порт – селище на березі Чорного моря. Межує з Біосферним чорноморським заповідником. На відміну від сусідніх курортних сіл, берег укріплений хвилерізами, що захищають його від розмивання.  В радянські часи селище приймало відпочиваючих протягом всього року. Все це  було завдяки свердловині з ропою, яка 8-10 разів солоніша ніж морська вода. Лікувальні процедури велися на базі санаторію “Золота нива”. Наразі селище потребує суттєвих адміністративних змін, задля залучення інвестицій. Берегоукріплювальні споруди потребують ремонту,  а земельна ділянка де розташована свердловина перейшла в приватну власність. Сам санаторій припинив своє існування. Курортний сезон в селищі – максимум до 3 х місяців.