classic_books-041007Чи відомо Вам, що вже 5 років, як в Залізному Порту закрита публічна бібліотека? Як з’ясувалося, місцева влада не знайшла приміщення в курортному селищі для її розміщення. Це при тому, що 80% приміщень стоять пустими в міжкурортний період.

Подібне ставлення, байдужість і безвідповідальність притаманне не тільки маленьким селам, а й столиці України. Так, жителі Києва 19 лютого 2010 року о 16.00 мали нагоду спостерігати, як на вулицю було викинуто персонал книгарні “Сяйво”.  Коли 100 кремезних молодиків штурмували будівлю, а потім завалили з середини двері, міліція що прибула, замість дій, показала спину і зад. Проти перехожих та правозахисників, які намагалися чинити супротив таким діям була задіяна гаряча вода та сльозоточивий газ. Попередня спроба захопити книгарню “Сяйво” відбулася 8 лютого, одразу після другого туру голосування — персонал тоді також брутально викинули на вулицю.

Інші приклади беззаконня одразу після виборів відбулися в Києві, Сімферополі, Луганській області. Невже бандитизм 90-х повертається?

Кажуть, важка праця на свіжому повітрі оскотинює людину. Мабуть це правда. В наш час коли беззаконня прикривається законом, коли процвітає сучасний технологічний канібалізм, коли людина зазомбована сугесторами-політтехнологами – народ перетворився на бездумне стадо.

Пора прокинутись, вимкнути “зомбоящики” та почати змінювати навколишній світ. Слід озирнутись і помітити, що поряд з нами живуть такі ж самі як ми, в яких схожі проблеми. Але їх можна вирішити, не одноосібною надривною роботою, а спільно! Коли кожен вкладе свою частку труда і душі в прибирання вулиці, висадки парку, ремонту школи, будівництва дитячого садочку.

Лише спільними зусиллями можна збирати кошти на великі проекти. Тільки в консолідовану громаду можна направляти держбютжетні кошти та інвестиції.

Можна почати з бібліотеки.