Ще не встигли вщухнути пристрасті літнього оздоровчого сезону 2009 року, стосовно відвертої брехні про те, що у воді Залізного Порту було знайдено спори «Сибірки», як «деякі чиновники з області», знову почали розкручувати карусель чорного піару.

20 листопада цього року в газеті «Гривна-СВ» було опубліковано статтю під назвою «Скотомогильник еще раз обследуют»:

«Научно-исследовательский институт эпидемиологии и инфекционных болезней имени Громашевского, который находится в Киеве, подтвердил угрозу заражения сибирской язвой от скотомогильника, расположенного в прибрежной зоне посёлка Железный Порт. Заключение института есть у главы облгосадминистрации Бориса Силенкова, по его же словам».

На спільне прохання Громади Залізного Порту та депутата Новофедорівської сільської ради Задорожного Миколи Івановича, який нещодавно приєднався до організації, директор бази відпочинку «Примор’я», офіційно підтвердив, що за період оренди МПП «Паритет» бази відпочинку «Примор’я» ВАТ «Херсонський завод карданних валів» (2003 – 2009рр.) щорічно, в березні – квітні беруться проби ґрунту зі скотомогильника службами ветеринарної медицини та санітарно-епідеміологічної станції Голопристанського району. За вказаний період, будь якими службами, в тому числі і фахівцями Науково-дослідницького інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського, проби ґрунту зі скотомогильника не відбиралися.

Спеціалісти Інституту, які готували звіт підтвердили заступнику голови ради організації «Громада Залізного Порту» Рудницькому Євгену, що на місце розташування саркофагу не виїжджали, а користувалися звітами, отриманими від районної СЕС. В свою чергу Управління ветеринарної медицини у Голопристанському районі та Голопристанська районна санітарно-епідеміологічна станція засвідчують, що дослідження ґрунту з даного скотомогильника на наявність збудника сибірської виразки від’ємні, а відстань до моря від саркофагу більша, ніж це встановлено санітарними нормами. Загрози потрапляння спор сибірської виразки на об’єкти зовнішнього середовища та інфікування людей не існує.

В той же час слід відмітити про необхідність впорядкування території навколо саркофагу, відповідно до вимог санітарних норм і правил.

Як зазначає Херсонське Інтернет видання «Площадь Свободы» www.pskherson.com.ua від 16.11.2009 в статті «Киевский НИИ эпидемиологии и инфекционных болезней подтвердил опасность скотомогильника в Железном Порту – Силенков»:

«Поверьте, если требования по обеззараживанию объекта не будут выполнены, мы в Железном Порту вводим карантин. Никакого курортного сезона не будет. Период беспредела, в том числе экологического, прошел».

Поширена посадовою особою, головою Херсонської ОДА, інтерпретація інформації, може прирівнюватись до поширення недостовірної інформації про загрозу життю і здоров’ю громадян. Така діяльність систематично повторюється, що відповідно до ст. 259 Кримінального кодексу України: «Завідомо неправдиве повідомлення дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками» при вчиненні повторно «карається позбавленням волі на строк від двох до семи років».

Мабуть жителі Залізного Порту ще пам’ятають, як молоді люди від неіснуючої ГО «Екологічні ініціативи» роздавали відпочиваючим на пляжі листівки, про те, що знайдена сибірська виразка та про масовий мор худоби на території селища. Нагадуємо, що вищезгаданий чиновник має пряме відношення до Херсонського обласного відділення Партії Зелених, яка активно приймає участь в місцевих політичних баталіях. Після цього чиновник хизувався перед місцевими ЗМІ, що завдяки таким діям вартість на нерухомість в курортному селищі знизилася на 40%.

Така маніпуляція інформацією є злочинною і, очевидно, це ще не кінець. На це не можна закривати очі і відсиджуватись, з надією, що наступного сезону все буде гаразд.

Ми Громада Залізного Порту закликаємо всіх жителів об’єднатися для спільного добробуту, для розвитку інфраструктури нашого селища, для наведення порядку на землі наших батьків, для спільного захисту! Адже разом ми здатні подбати про себе.

Запрошуємо офіційно підтвердити Вашу солідарність та прийняти спільну відповідальність за майбутнє Залізного Порту, шляхом подання заяви на участь в громадській організації «Громада Залізного Порту».

Пропонуємо зорганізуватись для спільних робіт по впорядкуванню саркофагу та утворення справжньої санітарної зони, як це має бути за санітарними нормами. Готуватись до літа слід з зими.

Для координації робіт звертайтесь: с. Залізний Порт, вул. Дем’яна Бідного, 51, тел.: +38(067)45-75-422

З вірою в те, що територіальна громада нарешті відчує в собі силу,

голова ради організації – Рудницький Павло