Згідно отриманої нами інформації, в телефонному режимі, від ветеринарної служби Голопристанського району, саркофаг над скотомогильником ні в кого на балансі не стоїть. Аналогічну інформацію (теж по телефону) ми отримали і від заступника голови сільради Камінського Володимира Вікторовича.

Тому, реконструкція саркофагу коштами Новофедорівської сільради не можлива – не цільове використання бюджетних коштів.

Громада підготувала листи-запити до відповідних служб з проханням підтвердити чи спростувати цю інформацію. В разі, якщо це підтвердиться, саркофаг є власністю територіальної громади Залізного Порту, яка своїм рішенням на сходці може зобов’язати Новофедорівську сільську раду прийняти його на обслуговування та провести реконструкцію.

В той же час, стало відомо, що хвилерізи, які є гідротехнічними спорудами, що призначені дляукріплення узбережжя від розмиву, в тому числі і навпроти саркофагу знаходяться у власності “кількох десятків осіб”. Такий стан речей ставить під загрозу селище та регіон в цілому.

Відповідно до Водного кодексу України “Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів виділяється прибережна захисна смуга шириною не менше двох кілометрів від урізу води.”

“Прибережна захисна смуга уздовж морів, морських заток і лиманів входить у зону санітарної охорони моря і може використовуватися лише для будівництва санаторіїв та інших лікувально-оздоровчих закладів, з обов’язковим централізованим водопостачанням і каналізацією.

У прибережних захисних смугах уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах забороняється:

1) застосування стійких та сильнодіючих пестицидів;

2) влаштування полігонів побутових та промислових відходів і накопичувачів стічних вод;

3) влаштування вигрібів для накопичення господарсько-побутових стічних вод обсягом більше 1 кубічного метра на добу;

4) влаштування полів фільтрації та створення інших споруд для приймання і знезаражування рідких відходів.”