ГРГО «Громада Залізного Порту» замовила в управлінні архітектури Голопристанського району виготовлення кошторису на проведення щосезонних ремонтних робіт  саркофагу. Це обумовлено тим, щоб не було спекуляцій щодо того, чи повністю виконані заходи. Заступник голови Новофедорівської сільради, Володимир Камінський, вже організував проведення ремонтних робіт. Але тільки після ознайомлення з кошторисом можна сказати точно, чи все виконано правильно і що ще слід зробити.

Водночас депутат Новофедорівської сільської ради, Олександр Волоков, підтвердив готовність компенсувати витрати Організації та оплатити подальші ремонтні роботи на об’єкті.

На сайті Організації опубліковано Мирову угоду з ТОВ «Новий канал», за якою знімальна група телеканалу має виїхати в Залізний Порт в першій половині травня і до 15 червня вийде в ефір сюжет про реальний санітарно-епідеміологічний стан в селищі.

Коментуючи перебіг подій, заступник голови ГРГО «Громада Залізного Порту» Євген Рудницький зазначив: «Оплачувати роботи мали б не депутати з власної кишені, а підприємці (інша справа, що у нас депутати – підприємці). Тому у Організації ще великий шмат роботи – має бути тандем з територіальної громади, орану місцевого самоврядування і місцевих підприємців. Тільки за цієї умови можливе залучення інвестицій для розвитку інфраструктури селища».

Голова Громади Залізного Порту, Павло Рудницький, повідомив, що наступним кроком буде утворення робочої групи з розробки плану розвитку селища.