Заступник голови Громади Залізного Порту, Євген Рудницький взяв участь у міжнародній конференції  «Органічна переробка та збут. Київ 2009». На конференцію були  запрошені представники успішних українських компаній (ТОВ «Круп’яний Дім» (ТМ Жменька), ДП ДАК «Хліб України» Новоукраїнський комбінат хлібопродуктів (ТМ Геркулес), мережа магазинів GoodWine, та інші), які представлять власний досвід запуску та впровадження органічних ліній.

Організатором конференції була  Міжнародна Громадська Асоціація «БІОЛан Україна» – організація, покликана підтримувати усіх, хто зробив свій вибір на користь органічного виробництва – підходу до ведення господарства, який виключає використання ГМО, застосування хімічних препаратів у процесі вирощування та зберігання продукції, що підтверджується відповідними сертифікатами.
Основним завданням Асоціації є надання повного комплексу послуг виробнику, переробнику, дистриб’ютору чи споживачу – в залежності від потреб, що виникли, з урахуванням специфіки їхньої діяльності.

Є. Рудницький запропонував співпрацю з Громадою Залізного Порту – як тимчасового представництва «БІОЛан Україна» на Херсонщині, а згодом виключно на рівні Голопристанського району.

Також була презентована ТОВ «Органік стандарт» – орган з інспекції та сертифікації органічного виробництва з центральним офісом у м. Бровари (Київська обл.) та регіональними представництвами у містах Київ, Біла Церква та Одеса.

Органік стандарт було засновано у 2007 році 5-ма українськими організаціями, що представляють органічний сектор України та є частиною українсько-швейцарського проекту зі співробітництва та міжнародної технічної підтримки відповідно до договору між урядами України та Швейцарії щодо технічної та фінансової співпраці від 13 жовтня 1997 р. (фінансова підтримка: Державний Секретаріат Швейцарії з Економічних Питань (ДСШЕП), Швейцарія).

Запропоновано провести ряд спільних зустрічей представників Органік стандарт, Північного регіонального центру інноваційного розвитку та Інституту розвитку аграрних ринків з метою спільної розбудови системи сертифікації сільськогосподарської продукції в Україні.  Також планується обговорити перспективи сертифікації фермерських господарств Голопристанського району на Херсонщині.

Для довідки: Заступник голови Громади Залізного Порту, є головним спеціалістом відділу впровадження програм і проектів інноваційного розвитку ДБУ “Північний регіональний центр інноваційного розвитку”.