У зв’язку з необхідністю розробки Проекту щодо виконання невідкладних заходів по приведенню території навколо худобомогильника та саркофагу до вимог відповідних нормативів, Громада Залізного Порту пропонує районній та місцевій владі утворити робочу групу, в складі спеціалістів Голопристанської районної санепідстанції, Управління ветеринарної медицини, Відділу з питань надзвичайних ситуацій, Відділ містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Голопристанської РДА, депутатів Новофедорівської сільської ради та представників ГРГО «Громада Залізного Порту».

Перший лист було направлено до Голопристанської РДА:

У відповідь працівники Голопристанської РДА висловили сумнів, що район може якось вплинути на ситуацію. Тому було запропоновано створювати робочу групу на основі депутатів сільради, а спеціалісти ветслужби, санепідемстанції та райдержадміністрації обов’язково братимуть участь в її роботі.

10.03.2010

У зв’язку з цим ГРГО «Громада Залізного Порту» має намір діяти із використанням інструментів, передбачених Постановою Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2008 р. № 976 “Про затвердження Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади”.

Головною метою метою робочої групи має стати розробка Програми інноваційного розвитку Залізного Порту та навколишньої території та підготовка територіальної громади до її чіткого виконання. Лише спільними зусиллями можна збирати кошти на великі проекти. Тільки в консолідовану громаду можна направляти держбютжетні кошти та інвестиції.